آغاز ثبت نام دوره های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

فرایند نام نویسی در مقطع کارشناسی ارشد فراگیر سال 91 دانشگاه پیام نور آغاز شد.

توزیع دفترچه های کارشناسی فراگیر پیام نور سال ۹۱ به صورت الکترونیکی آغاز گردید.

دانشگاه پیام نور در این دوره برای مقطع کارشناسی ارشد یک هزار و 800 رشته محل و 26 هزار ظرفیت در نظر گرفته شده است.

.

همچنین پذیرش در رشته تربیت بدنی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تنها در نیمسال دوم سال تحصیلی جاری صورت می گیرد و در مهر ۹۲ پذیرشی در این رشته انجام

نمی شود.

در صورتی که رشته کارشناسی داوطلب با رشته کارشناسی ‌ارشد انتخابی وی همنام و یا مشابه نباشد به تشخیص گروه آموزشی مربوط، چنین داوطلبانی در دوره دانشجویی علاوه بر واحدهای مصوب مقطع کارشناسی ‌ارشد باید حداکثر تا ۲۴ واحد جبرانی از مقطع کارشناسی همان رشته را با موفقیت بگذرانند.

در این دوره فراگیر علاوه بر دارندگان مدارک کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی نیز می‌توانند ثبت‌نام نمایند. دانشجویان سال آخر در صورتیکه در آزمون فراگیر پذیرفته شوند و حداکثر تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ فارغ‌التحصیل گردند، می‌توانند از مهرماه ۱۳۹۲ با ثبت نام در دانشگاه پیام نور دانشجو شوند.

آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در روز ۲۴آذرماه برگزار می‌شود.

نمره نهایی لازم برای قبولی بر اساس تاثیر ۸۰ درصدی میانگین دروس حاصل از آزمون و تاثیر ۲۰ درصدی میانگین معدل مدرک کارشناسی می‌باشد.

پرداخت هزینه ثبت نام منحصرا به صورت اینترنتی می باشد،و داوطلبان لازم است به وسیله کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب اقدام به خرید نمایند و مبلغ پرداختی شصت وپنج هزار تومان خواهد بود.

شهریه ثابت پنج میلیون و ۷۰۸ هزار ریال، شهریه متغیر به ازای هر واحد درس نظری ۵۴۲هزار ریال، دروس عملی کم هزینه یک میلیون و ۶۲۶ هزار ریال و دروس عملی پرهزینه و پایان نامه دو میلیون و ۱۳۱ هزار ریال تعیین شده است.

نکات مورد توجه در ثبت نام