آموزش

افزایش انتخاب دانشگاه‌های محلی انگلیس از سوی دانشجویان

شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع کرونا سبب شده دانشجویان انگلیسی بیشتر از قبل دانشگاه‌های محلی این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند.

به گزارش ایسنا، دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان‌های انگلیس بیش از هر زمان دیگری دانشگاه‌های محلی کشور خود را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند تا بتوانند در نزدیکی محل زندگی خود تحصیل کنند.

دلیل این امر هم نگرانی‌های ناشی از ادامه شیوع پاندمی "کووید-۱۹" تا سال تحصیلی آتی است.

دانش‌آموزان این کشور تا تاریخ ۱۵ ژانویه فرصت دارند درخواست پذیرش خود به دانشگاه‌ها را ارسال کنند.

نظرسنجی " Ucas" از ۲۰هزار دانش آموزی که قصد دارند وارد دانشگاه شوند نشان می‌دهد که نزدیک به یک چهارم (۲۳ درصد) از آنها تمایل دارند در دانشگاهی نزدیک به محل زندگی خود تحصیل کنند.

"ماریمار آنتیپار" یکی از دانشجویان انگلیس گفت: من فقط برای صرفه‌جویی در هزینه و ماندن در کنار خانواده به دانشگاه‌های منطقه زندگی‌ام مراجعه کردم. من هدف از رفتن به دانشگاه را یافتن یک شغل می‌دانم.

البته این شرایط برای برخی دانشگاه‌های محلی با رتبه‌های سطح پایی‌تر مفید بوده و به آنها کمک می‌کند برقرار بمانند.

این در حالی است بسیاری از کارشناسان آموزش هشدار داده‌اند که تمرکز بر دانشگاه‌های محلی می‌تواند گزینه انتخابی جوانان را محدود کند و شاید در نهایت انتخابی درخور نیز نداشته باشند.

در این میان برخی از دانشگاه‌ها مانند بیرمنگام نیز متعهد شده‌اند که به دلیل اختلال در تحصیل در شرایط به وجود آمده ناشی از کرونا، درخواست‌های دانش‌آموزان با نمرات پایین‌تر نیز برای پذیرش مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن