جهاد دانشگاهی

اقدام وزارت علوم برای تدوین شایستگی‌ها و تربیت مدیران نظام آموزش عالی

اقدام وزارت علوم برای تدوین شایستگی‌ها و تربیت مدیران نظام آموزش عالی

تفاهم‌نامۀ «همکاری مشترک» بین معاونت‌های اداری و مالی و مدیریت منابع انسانی وزارت علوم، با تعدادی از دانشگاه‌های بزرگ و واجد شرایط داخلی، در راستای تدوین شایستگی‌ها و تربیت مدیران نظام آموزش عالی کشور، به امضاء رسید.

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل روابط‌ عمومی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، تفاهم‌نامۀ همکاری مشترک میان این وزارتخانه و دانشگاه‌های «شهید بهشتی»، «صنعتی شریف»، «الزهرا (س)» و هم‌چنین جهاد دانشگاهی کشور که مجوز کانون ارزیابی شایستگی مدیران از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور را دارد، منعقد شد.

طراحی و تدوین ابزارهای سنجش شایستگی‌های عمومی و اختصاصی افراد واجد شرایط، به جهت تصدی پست‌های مدیریتی در دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی کشور، و هم‌چنین سنجش و ارزیابی شایستگی‌های عمومی و اختصاصی مدیران پایه، عملیاتی، میانه و ارشد برای تصدی پست‌های بالاتر بر اساس مدل پیشنهادی سازمان اداری و استخدامی کشور، از جمله موضوعات محور همکاری طرفین است.

گفتنی‌ست این تفاهم‌نامه‌های همکاری که در راستای تحقق هدف تدوین شایستگی‌ها و تربیت مدیران نظام آموزش عالی کشور منعقد شده است، در نسخه‌های جداگانۀ شامل ۸ ماده و یک تبصره، به امضای طرفین رسید.

انتهای پیام

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن