جهاد دانشگاهی

رونمایی از سنگ بنای مرکز ملی نخستی سانان و مرکز تحقیقات پیش بالینی پزشکی بازساختی رویان

رونمایی از سنگ بنای مرکز ملی نخستی سانان و مرکز تحقیقات پیش بالینی پزشکی بازساختی رویان

مراسم رونمایی از سنگ بنای مرکز ملی نخستی سانان و مرکز تحقیقات پیش بالینی پزشکی بازساختی رویان با حضور مقامات جهاد دانشگاهی انجام شد.

به گزارش ایسنا، مراسم رونمایی از سنگ بنای مرکز ملی نخستی سانان و مرکز تحقیقات پیش بالینی پزشکی بازساختی رویان عصر امروز با حضور دکتر محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی ، دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاد دانشگاهی و جمعی از مسئولین منطقه برگزار شد.

دکتر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: خدا را شاکر هستیم که گام موثر دیگری را برادران جهاد دانشگاهی در راستای عزت آفرینی برای ملت عزیز و شریف ایران در راستای منویات مقام معظم رهبری و با مدیریت دکتر طیبی برداشته اند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: امروز شاهد رونمایی از این اقدام بزرگ و ماندگار هستیم. پژوهشگاه رویان یکی از افتخارات ملت ایران است و امیدواریم روح مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی که بنیانگذار پژوهشگاه رویان بودند و جان خود را در این راه تقدیم کردند، از باقیات الصالحات این کار بهره مند باشد.

وی تأکید کرد : آنچه برای ما امروز در کشور ضروری و حائز اهمیت است، این است که فرصت برای شکوفایی و توسعه مولفه های اقتدار ملی را فراهم کنیم . این فرصت سازی در راستای توسعه و اقتدار آفرینی برای کشور و شکوفایی علمی و فناوری است.

اسلامی با بیان اینکه مملکت ما از استعدادهای فراوانی برخوردار است، خاطر نشان کرد: جمعیت بااستعداد ما، جوانان تحصیلکرده دانشمند که در هر نقطه ای از جهان در مراکز پژوهشی حضور داشته باشند، باعث افتخار ایرانیان بوده و در تراز بالا توانسته اند مسئولیت علمی، پژوهشی و مدیریتی بگیرند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز که در کشورمان فرصت های توسعه نوین پژوهش های نوین و فناوری های مرز دانش را ظرفیت سازی می کنیم، طبیعی است که این نیروهای باارزش و پرافتخار در همین مراکز مشغول خدمت شوند و این سرمایه ها را به راحتی از دست نخواهیم داد.

وی با اشاره به ایجاد مرکز ملی نخستی سانان و مرکز تحقیقات پیش بالینی پزشکی بازساختی رویان، تاکید کرد: کار بسیار باارزشی است و ان شاء الله خداوند متعال عنایت می فرمایند و با تلاش همکاران پژوهشگاه رویان و دستگاه های محلی، ما نیز در این مسیر کمک خواهیم کرد تا هرچه سریعتر این مرکز مهم و موثر در فرآیندهای نوین پژوهشی پژوهشگاه رویان احداث و به بهره برداری برسد تا کل جهان از ثمرات آن بهره مند شوند.

اسلامی خاطر نشان کرد: پژوهشگاه رویان امروز جزو افتخارات ذکرشده در رتبه بندی جهانی هم هست و تراز کشور را با دانشی که در سلول های بنیادی به دست آورده، ارتقا داده است و امیدوارم این ریل حرکت و مسیر پرافتخار، هر روز قوی تر و قدرتمندتر طی شود و ملت ایران به بالاترین تراز جایگاهی خود که شایسته آن است، پست پیدا کند و نسل آینده ما هم از آن بهره مند شوند .

در ادامه این مراسم دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در سخنانی ضمن تشکر از حضور وزیر راه و شهرسازی، اظهار کرد:ایشان از سابقون حمایت از توانمندی داخلی در کشور هستند و افتخار دوستی با ایشان را از گذشته دور دارم و همیشه حامی جهاد دانشگاهی بوده اند.

رئیس جهاد دانشگاهی افزود: برای دفاع از انقلاب و امنیت کشور، برای ایجاد رفاه برای مردم در اشکال مختلف آن، اعم از داشتن شغل عزت مند و آبرومند برای همه مردم با درآمد مناسب ، سلامت جسمی و روحی برای مردم، مسکن و آموزش، نیاز به اقتدار اقتصادی و دفاعی داریم، از سویی اقتدار دفاعی باید حتما بر تولید ملی ما متکی باشد و تولید ملی نیز باید متکی بر علم و پیشرفت های روزآمد خودمان باشد تا بتواند رقابت پذیری خود را حفظ کند.

دکتر طیبی افزود: امروزه در دنیا یکی از شاخص های اصلی توانمندی کشورها را توان کشور در توسعه علمی و فناورانه و کاربردی کردن آن در تولید ثروت و قدرت برای کشور می دانند.

رئیس جهاد دانشگاهی خاطر نشان کرد: البته معتقدیم که اداره یک جامعه علاوه بر علم و فناوری و ثروت ، باید بر پایه اخلاق و عدالت باشد تا بتواند سعادت دنیوی و اخروی را برای مردم تامین کند.

دکتر طیبی، توان شکوفا کردن استعدادهای مردم را دیگر شاخص توسعه کشورها دانست و گفت: خداوند استعداد را در اشکال گوناگون در مردم به ودیعه نهاده است. باید به روش درست، این استعدادها شناخته شده و در جهت شکوفا کردن آنها تلاش شود که البته یکی از عوامل بسیار موثر در شکوفا کردن استعدادها، خودباوری مردم است.

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: یکی از مسائلی که در قبل از انقلاب و حتی در سال‌های جاری شاهد آن بوده و هستیم، این است که چون غربی‌ها ارزش توسعه علمی و فناورانه را در ایجاد قدرت و ثروت می‌دانند، همیشه در تلاش هستند که این حس خودباوری را به‌ویژه در جوامع تحت سلطه و کشورهای جهان سوم از بین ببرند.

وی تأکید کرد: از جمله اقداماتی که جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد مولود انقلاب اسلامی از سال ۱۳۵۹ انجام داده است، تلاش برای انجام کارهای شاخص علمی و فناورانه برای ایجاد خودباوری در مردم به ویژه نسل جوان و ایجاد غرور و عزت ملی است. پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی نیز یکی از نمونه‌های موفق در حوزه پزشکی، توسعه علمی و فناورانه است.

ادامه دارد..

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن