آموزش

ضرورت همگرایی بین دانشگاه‌های کلان منطقه آموزشی ۶/باید افق ۱۰ سال آینده را ترسیم کنیم

معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت همگرایی بین دانشگاه‌های کلان منطقه آموزشی ۶ تاکید کرد: باید در این منطقه افق آینده ۱۰ ساله تدوین شود.

به گزارش ایسنا، دکتر علی اکبر حق دوست در مراسم امضای تفاهم نامه معاونت آموزشی وزارت بهداشت با کلان منطقه ۶ آموزشی با اشاره به امکانات این منطقه اعم از جمعیت مناسب، مواهب الهی، امنیت منطقه، رشد شاخص‌های کلی اجتماعی، اقتصادی و سابقه، تاریخ و هویت ملی که می‌تواند به عنوان سرمایه اجتماعی قلمداد شود، گفت: خوشبختانه کلان منطقه ۶ دارای امکانات بالقوه خوبی است. بنابراین باید تلاش کنید تا افق روشنی برای ۱۰ سال آینده منطقه ترسیم کنید و برای ماندگاری آن موضوع را به تایید هیات امنای منطقه برسانید.

وی با تاکید بر اینکه می‌توان ایده‌های خلاقانه جدیدی را در بستر سند توسعه منطقه، ایجاد و در قالب تفاهم‌نامه‌های جدید بین دانشگاه‌های منطقه از امکانات همه آنها استفاده بهینه کرد، اظهار کرد: در همین راستا لازم است کمیته معین و روابط عمومی کلان منطقه فعال شود، زیرا انعکاس‌دهنده کارهای این منطقه است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت ادامه داد: کلان منطقه آموزشی ۶ می‌تواند در حوزه‌هایی که امکانات و زیرساخت های مورد نیاز آن در منطقه مهیا است، به قطب تبدیل شود؛ لذا همگرایی کلید موفقیت در همه امور است که باید به امور مالی و اداری منطقه نیز تسری یابد.

به گزارش وبدا، در ادامه دکتر قزلباش، رییس کلان منطقه ۶ آمایشی با اشاره به مهجور ماندن حوزه آموزش در همه دوران، گفت: در کلان منطقه ۶ همواره آموزش و پژوهش، اولویت اول است و تلاش می‌کنیم تا از تهدیدها فرصت بسازیم؛ لذا با توجه به نبود دانشگاه مادر در کلان منطقه ۶، زمینه همکاری و پیشرفت دوشادوش دانشگاه‌های این منطقه فراهم شد و تلاش کردیم رقابتی سالم در بین دانشگاه‌های این منطقه ایجاد شود؛ خوشبختانه در مواردی مانند ماموریت ویژه و حل معضل آلودگی هوا، دستاوردهای خوبی ایجاد شده است.

قزلباش تصریح کرد: از دیگر اقدامات انجام شده در این منطقه و در راستای افزایش استانداردها، حضور دانشگاه‌های منطقه در رنکینگ‌های مختلف است تا در حوزه بین‌المللی‌سازی نیز جایگاه اصلی منطقه را بیابیم.

وی افزود: اگرچه کرونا محدودیت‌هایی ایجاد کرد، اما باعث شد مرزها حذف شوند و با جلسات و جشنواره‌های مجازی موفق شدیم دانشگاه‌های کلان منطقه ۶ را در سطح دنیا معرفی کنیم.

در ادامه دکتر قائمی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان از برگزاری طرح توانمندی اعضای هیات علمی با همکاری EDC های دانشگاه‌های منطقه به صورت وبینار خبر داد و افزود: این طرح، طاها (طرح آموزش هدفمند اعضای هیات علمی) نام دارد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در پایان جلسه با بیان اینکه در کلان منطقه ۶ آمایشی، یک درصد از سهمیه پژوهش به مرجعیت اختصاص یافته است، ابراز امیدواری کرد که با طرح‌های ارائه شده در این کلان منطقه، سرانه آموزشی منطقه افزایش یابد.

انتهای پیام

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن