جهاد دانشگاهی

کتاب “فرم و زیرساخت شهری” توسط انتشارات جهاددانشگاهی استان کردستان چاپ و روانه بازار شد

کتاب "فرم و زیرساخت شهری" توسط انتشارات جهاددانشگاهی استان کردستان چاپ و روانه بازار شد

ایسنا/کردستان کتاب «فرم و زیرساخت شهری» به قلم کیتی ویلیامز و با ترجمه دکتر سیروان بهرامی و سیدعلی حجت توسط انتشارات جهاددانشگاهی کردستان منتشر شده است.

در این کتاب آمده است: همگونی توده و فضا به عنوان کیفیتی ضروری در حیات کالبدی، اجتماعی و اقتصادی شهرها، در دورۀ مدرن کمتر موردتوجه شهرسازان قرار گرفته است؛ به‌گونه‌ای‌که پراکندگی و زوال بافت کالبدی شهرها رامی‌توان نتیجه عدم توجه به کیفیت در برنامه‌ریزی و طراحی آنها دانست.

یکی ازدلایل مهم این کم توجهی، وجود رویکردهای مختلف در مطالعه فرم ساختار و نبود رویکردی یکپارچه در معیارها و اصولی است که بتوان براساس آن میزان انسجام فرم و ساختار را ارزیابی کرد.

در تعریف فرم شهر باید گفت: توسعه ای است که فعالیت‌های شهری در آن رخ می‌دهد؛بنابراین اهمیت آن به دلیل عملکردهایی است که برای ساکنان یک شهر به همراه دارد کتاب حاضر به تحلیل فرم و زیرساخت شهری در کشور انگلستان پرداخته و شکل شهرها را تا سال ۲۰۶۵ بیان می‌کند.

امید است این اثر بتواند مورد استفاده جامعه دانشگاهی و مدیران شهری قرار بگیرد و راهگشای سلسله مطالعات آینده، پیرامون حوزه­های مختلف شهرسازی باشد.

کتاب «فرم و زیرساخت شهری» در ۱۰۴ صفحه در قطع رقعی در اسفند ماه ۹۹ توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان کردستان منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند با سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان کردستان با شماره تماس ۳۳۲۸۷۵۱۷-۰۸۷ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن